Неврологія

Неврологія – наука, про структуру та функцію нервової системи ,яка вивчає закономірності розвитку , методи дослідження нервової системи залежно від віку.

Дитячий невролог – лікар ,який проводить профілактику ,діагностику, лікування НС базуючись на віковій  еволюції структур і функцій мозку. В кожному віковому періоді є критерії , які визначають межі між нормою та патологією.

Цілями дитячого невролога є вивчення онтогенезу нервової системи дитини , відповідність розвитку нервово-психічних функцій вікові та  виявлення причин затримки чи змін в розвитку.

Щоб всебічно оцінити темпи розвитку малюка, батьки повинні відвідати дитячого невролога в 1 місяць, в 3 місяці, в 6 місяців і в 1 рік. З року до трьох років дитину треба приводити на огляд раз на півроку. До 6 років слід приходити до лікаря  хоча б раз на рік та в підлітковий період 13-14 років, це за умови, що в цілому у дитини все добре.

Можна і потрібно звернутися до лікаря, якщо дитина легко і швидко збуджується , важко заспокоюється, погано спить, погано їсть, погано набирає вагу, наявні судоми, взагалі часто і сильно плаче без причин. Тремтіння кінцівок і підборіддя у малюка в період новонародженості та раннього віку також може бути ознакою проблем з нервовою системою. Іноді,  подібні явища характерні і для абсолютно здорових діток, тому це питання має вирішувати тільки фахівець.

Наступний «критичний» період, в який дитині потрібна консультація невролога, — це вік 3 роки. До цього моменту у багатьох дітей виникають різні невротичні стани — з’являються страхи, нав’язливі мимовільні рухи (зітхання, моргання очима, покашлювання, без простудного захворювання), порушення сну, головні болі.

 У 4-5 років частими причинами звернення до невролога стають енурез, порушення мовного розвитку та координації. Вкрай важливо усунути їх до того моменту, як дитина піде в школу. Адже в шкільному періоді його «чекають» інші невротичні розлади, пов’язані в першу чергу із збільшення навантаження.

Уважне ставлення до розвитку дитини, її скаргам, поводженню, сну, особливостям мови і своєчасне відвідування дитячого невролога дадуть можливість максимально ефективно виявити і вирішити проблеми, що виникають на життєвому шляху маленької людини

Автор Брєшева Альона Вікторівна дитячий невролог МЦ "Baby Doctor"

Запис на прийом

Не зволікайте, всі хвороби лікуються легше, якщо почати лікування якомога швидше.